top of page

Wspieramy projekt społeczny!

projekt społeczny


Wspieramy projekt społeczny - niesamowita sprawa!


Zostaliśmy partnerem projektu społecznego organizowanego przez Zwolnionych z teorii, w którym grupa dziewczyn pracuje nad bardzo ważną i nie taką oczywistą kwestią jaką jest Puppy blues. Zwolnieni z teorii to inicjatywa, w której młodzież realizuje projekty społeczne, by uczyć się pracy w zespole, a biznes jest ciałem doradczym, które wzmacnia kompetencje i dzieli się wiedzą.

W Zwolnionych z Teorii biorą udział uczniowie i uczennice z 20% szkół średnich w Polsce. W 10% szkół wspierają ich przeszkoleni przez Zwolnionych z Teorii nauczyciele. W tej chwili prawie tysiąc uczniów realizuje ponad 450 projektów społecznych. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” - nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.


Poprzez udział w projekcie, dziewczyny chcą znormalizować i zwiększyć świadomość syndromu puppy blues!Syndrom Puppy Blues - co to takiego?


Jest to rodzaj przytłoczenia emocjonalnego, po wzięciu szczeniaka, jako nowego członka rodziny.


Pojawiają się takie emocje jak bezsilność czy zwątpienie w to, czy poradzimy sobie z nową sytuacją. Pojawiają się również myśli "A co jeśli nie podołamy pracy ze szczeniakiem?", "Co jeśli to dla nas za dużo?", "Czy damy radę?''.


Dochodzą nowe obowiązki, nauka czystości, planowanie i realizowanie treningów, socjalizacja i habituacja szczeniaka, ilość pracy do wykonania może spowodować wielkie uczucie bezsilności.


Z badań wynika że ponad 1/3 właścicieli odczuwa ten rodzaj przytłoczenia, który w wielu przypadkach jest porównywalny do depresji poporodowej, tyle że dotyczy ono szczeniaka.

Dodatkowo właściciele szczeniaków przyznają, że syndrom nie jest długotrwały i nie sprawia, że nie kochają swojego czworonożnego przyjaciela.


Biorąc udział w projekcie, dziewczyny chcą uświadamiać innych (aktualnych oraz przyszłych) opiekunów psów, że życie z psem nie jest takie idealne, ale mimo wszystko jest piękne i warte wkładu własnej pracy.Produkty dogpro pomagają! Ale w jaki sposób?


W sklepie dogpro, znajdziemy szereg produktów, dzięki którym praca z psem staje się przyjemna. Notesy oraz różnego rodzaju piłki na taśmie to niezbędnik każdego psiarza! Produkty dogpro będą towarzyszyły dziewczynom i ich szczeniaczkom w projekcie. Notes posłuży do odnotowania psich zachowań, obserwacji progresu oraz regresu w zachowaniu psa, a do budowania motywacji zabawkowej wykorzystane zostaną piłki na taśmie.

piłka ażurowa na taśmie biothane

piłka na taśmie buduje motywacje zabawkową, a prócz tego wspiera w trudnych chwilach tj.:

  • trudna "mijanka" z obcym psem,

  • przejście obok bram pełnych szczekających psów,


Po takich sytuacjach warto wyciągnąć piłkę, i zacząć szarpać się, i przeciągać zabawką z psiakiem a następnie dać mu "wygrać" czyli dać psu piłkę, którą może ponosić w pyszczku, jako wygraną.

Ta aktywność pozwoli psu wyładować emocje, które skumulowały się w nim podczas wyżej wymienionej, stresującej sytuacji.
Notes 3msc dogpronote


Notes 3-miesięczny ułatwia kontrolę psich zachowań.

Notes występuje w różnych wariantach, dzięki temu możemy sprawdzić czy jest to narzędzie dla Nas. W projekcie został wykorzystany Notes na okres 3 miesięcy, który posłuży do odnotowania tego co niezbędne w okresie szczenięcym tj. wizyty u wterynarza, mijane pojazdy, zjedzone gryzaki i obserwacja alergii a także długie spacery czy nastroje psa.

Dzięki takiemu zabiegowi, z łatwością będzie można monitorować postęp w zachowaniu psa, a także wyłapać trudne dla niego momenty na których warto skupić się i przećwiczyć w dogodnym dla nas terminie.


Naklejki tematyczne do notesu pomogą szybko zanotować to co ważne.

Dostępne na stronie naklejki z ikonami aktywności, idealnie uzupełnią i dodadzą koloru na kartkach notesu. W pozostałych kategoriach, znajdziemy również naklejki zdrowotne, pogody, socjalizacyjne, informacyjne oraz innych aktywności. Łącznie ponad 90 arkuszy, dzięki czemu można dostosować pod siebie i swojego psa ikony.


Te wszystkie produkty, mają pomóc ukazać problem oraz postęp treningowy czy behawioralny społeczności.Trzymam kciuki za dziewczyny, a was zachęcam do obserwowania ich profilu na Instagramie.
38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page