top of page

Notowanie psich aktywności, od czego zacząć?


fot. Justyna Szczypuła


Notowanie spraw Twojego psa wydaje się być naprawdę ciekawym pomysłem, ale… wymaga to sporego zaangażowania i systematyczności.


Dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił, może wydać się to skomplikowane, zwłaszcza, kiedy okazuje się, że notatki muszą być prowadzone bardzo szczegółowo, aby niczego nie przegapić.

Często bywa tak, że mimo chęci zabraknie pomysłu na to jak zacząć, co dokładnie mogłoby znaleźć się w takim notesie i przede wszystkim jak ułożyć informacje, aby były czytelne i jednocześnie przyjemne dla oka.


Przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się jak zacząć oraz co może Ci pomóc w prowadzeniu Twojego własnego psiego notesu!


Od czego zacząć?

Na samym początku potrzebny jest Ci notes.

Może to być zwykły zeszyt, kalendarz czy notes w kropki – wybierz taki, w którym będzie Ci najwygodniej pisać. W moim przypadku doskonale sprawdził się najzwyklejszy zeszyt w kropki.


Jeśli natomiast czujesz, że potrzebujesz czegoś „gotowego” to idealnie sprawdzi się tutaj notes od dogpro.note. Znajdziesz w nim różne sekcje tematyczne oraz tabele ułatwiające notowanie (zwłaszcza osobom początkującym).


WSKAZÓWKA:

Niezależnie od tego jaki notatnik wybierzesz, zwróć uwagę na gramaturę papieru. Wybierz taki, który ma powyżej 100g/m – będziesz mieć pewność, że pisaki nie będą przebijać na drugą stronę.Krok pierwszy już za Tobą! Co dalej?

fot. Justyna Szczypuła


Jeśli masz wybrany zeszyt to świetnie, teraz pora na przybory!

Tak naprawdę wystarczy Twój ulubiony długopis, ale kolorowe pisaki znacznie poprawiają wygląd notatek. Pisakami i markerami możesz wyróżnić oraz zaznaczyć najważniejsze zapiski dzięki czemu po otwarciu notesu od razu rzucą Ci się w oczy.


Super sprawdzą się też kredki, którymi możesz narysować jakieś ozdoby. W zależności od tego co zamierzasz notować mogą przydać Ci się również przybory takie jak linijka czy cyrkiel.
Naklejki! Pamiętaj o naklejkach!


fot. Justyna Szczypuła


Kolejnym ułatwieniem w psim notesie mogą być naklejki tematyczne od dogpro.note.


Na stronie znajdziesz wiele arkuszy związanych ze sportami, socjalizacją oraz pogodą czy nawet emotikony. Jeśli chcesz zanotować dużo rzeczy i obawiasz się, że zabraknie Ci miejsca to właśnie naklejki mogą zastąpić całą treść jako „słowo-klucz” – rzucisz okiem i już wiesz, że w ten dzień był trening frisbee.


W moim przypadku naklejki sprawiły, że moje notatki wskoczyły na inny wymiar i zdecydowanie łatwiej jest mi zorganizować się i pomieścić wszystko na jednej stronie. Dzięki nim jest mega kolorowo i nie muszę poświęcać czasu na własnoręczne tworzenie ikonek do zapisków.


Przygotowanie na 5+! Ale co mam notować?

Wszystko, na co masz ochotę!


W moim notesie znajduje się:

- coś w rodzaju pamiętnika (opisuje co pies robił danego dnia i jakie zachowania mi się podobają lub nie),

- planer (planuje w nim treningi, wyjazdy i to, co muszę na nie zabrać)

- zapiski takie jak wizyty u weterynarza czy lista zakupów.


Inspiracje na wygląd stron możesz zaczerpnąć (tak jak ja) z Pinteresta lub z zakładki INSPIRACJE u dogpro.note. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej rozpocząć swoją przygodę z notowaniem. To jak? Czujesz tą motywację do działania? Trzymamy kciuki!

156 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page